A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: fopen(/var/cpanel/php/sessions/ea-php73/ci_session78dd0a2de17ec24ccbc0768c03416d1d03ff82fd): failed to open stream: Disk quota exceeded

Filename: drivers/Session_files_driver.php

Line Number: 176

Backtrace:

File: /home/arkispe/public_html/v2/application/controllers/News.php
Line: 11
Function: __construct

File: /home/arkispe/public_html/v2/index.php
Line: 315
Function: require_once

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: session_start(): Failed to read session data: user (path: /var/cpanel/php/sessions/ea-php73)

Filename: Session/Session.php

Line Number: 143

Backtrace:

File: /home/arkispe/public_html/v2/application/controllers/News.php
Line: 11
Function: __construct

File: /home/arkispe/public_html/v2/index.php
Line: 315
Function: require_once

arkispecs.com
Home > News & Events
News Headlines

September 19, 2003

Announcing the AGC Monthly Tournament Winners


Tournament Winners

1st Quarter

Category/Rank
Winners
Jan 27
Eagleridge
Feb 27/Royal Northwoods
Mar 24
Eastridge
GROUP I (3-13.9)      
Champion Larry Salangsang Adones Baluyut Ricky Solatorio
1st Runner-Up Cord Guanco Mike Peña Mike Peña
2nd Runner-Up Gene Go Andy Vasquez Lando Centeno
GROUP II (14-17.9)      
Champion Edgar Lee Joe Felix
Daniel Go
1st Runner-Up
Marcio Maceda

Daniel Go
Ennie Lopez
2nd Runner-Up Henry Wee-Ebol Edgar Lee Henry Wee-Ebol
GROUP III (18-21.9)      

Champion
Che De Vera Nestor Reyes Mario Nabor
1st Runner-Up Angel Del Rosario Che De Vera
Simeon Tan

2nd Runner-Up
Paul Heredia Sonny Esguerra Kado Gutierrez
GROUP IV (22-27.9)      
Champion Cesar Lim Billy Tan Larry Chua
1st Runner-Up Allan Garcia Manny Padit Marilen Bantug
2nd Runner-Up Perdie Perdigon
Allan Garcia
Vher Balderosa
GROUP V (28-up)      
Champion Babes Gutierrez Eymard Agbing
Tony Sabater
1st Runner-Up Mikee Da Jose Babes Gutierrez Mon Ajero
2nd Runner-Up Tony Naval Mon Mendoza Louie Montes

 

2nd Quarter

Category/Rank
Winners
Apr 21
Sherwood
May 12/Camp John Hay
June 23
Eastridge
GROUP I (3-13.9)      
Champion Cord Guanco Edgar Lee Hannu Virtanen
1st Runner-Up Ricky Solatorio Hannu Virtanen Ricky Solatorio
2nd Runner-Up Edgar Lee Andy Vasquez Conrad Puno
GROUP II (14-17.9)      
Champion Jojo Salcedo Daniel Go Jun Fojas
1st Runner-Up Jun Fojas Winston Lao Che De Vera
2nd Runner-Up Che De Vera Roy Vergara Roy Vergara
GROUP III (18-21.9)      
Champion Marilen Bantug Randy Banzon Elmer Santos
1st Runner-Up Cesar Lim Sanny Santiago Sonia Ongkiko
2nd Runner-Up Dong Abello Manny Lozano Aileen Cheng
GROUP IV (22-27.9)      
Champion Mon Mendoza Pert Rodriguez Boni Embuscado
1st Runner-Up Allan Garcia Hubert Agcamaran Manny Ko
2nd Runner-Up Cadio San Juan Allan Garcia Raymund Sarmiento
GROUP V (28-up)      
Champion Boni Embuscado Mon Ajero Marcos Cuisia
1st Runner-Up Mikee Da Jose George Ong Mikee Da Jose
2nd Runner-Up Boy Roldan Lyzel Sta. Maria Odet Bongato

3rd Quarter

Category/Rank
Winners
July 21
Riviera
Aug 25
Midlands
Sept 23
Southwoods
GROUP I (3-13.9)      
Champion Hannu Virtanen Paul Henry De Dios  
1st Runner-Up Jojo Balderama Molly Reyes  
2nd Runner-Up Gene Go Conrad Puno  
GROUP II (14-17.9)      
Champion Aileen Cheng Simeon Tan  
1st Runner-Up Ruel De Castro Gene Flancia  
2nd Runner-Up Simeon Tan Tristan Calixto  
GROUP III (18-21.9)      
Champion Francis Santaromana Chris Ong  
1st Runner-Up Nepthy Del Rosario Eugene Villanueva  
2nd Runner-Up Eugene Villanueva Sonia Ongkiko  
GROUP IV (22-27.9)      
Champion Fred Cabildo Robert Ng Ong  
1st Runner-Up Marcos Cuisia Fred Cabildo  
2nd Runner-Up Mon Mendoza Edward Lim  
GROUP V (28-up)      
Champion Ruben Taganahan Eusthenes Lu  
1st Runner-Up Richard Tan Francis Mendoza  
2nd Runner-Up Eusthenes Lu Tony Naval  

Visit These Organizations: